« Kredyty coraz dostępn… | Strona domowa | Czym lokata różni się… »

Twój wynik kredytowy a kredyt samochodowy

czwartek, 13 czerwiec 2019 at 12:03 pm. Użyte znaczniki: , , , , ,

W rzeczywistości masz kilka ocen kredytowych, ponieważ różne firmy raportujące kredyt wykorzystują różne metody ustalania wyników. Czasami twoja ocena kredytowa będzie określana jako twoja ocena kredytowa i jest tylko jednym typem oceny kredytowej dostępnej dla kredytodawców. Piszemy o tym już na początku, abyś pamiętał że wyniki z jednego modelu punktacji nie są bezpośrednio porównywalne z wynikami z innych modeli.

Jeśli masz wysoki wynik kredytowy, uzyskanie pożyczki na samochód o niskiej stopie procentowej jest łatwiejsze niż w przypadku niższej punktacji. Konsumenci o niższych wynikach będą generalnie mieli większe trudności, z tym by uzyskać pożyczkę i mogą spodziewać się wyższej oprocentowania swojej pożyczki. Zwykle, jeśli masz stałe zatrudnienie i przyzwoity, nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem finansowania.

Co znajduje się w raporcie kredytowym?

Dwa najważniejsze czynniki to twoja historia dokonywania płatności na czas i czy nie masz jakiejś zaległej zaległy lub nie wywiązałeś się ze swoich zobowiązań. Im częściej się spóźniłeś, tym więcej punktów zostanie odliczonych od wyniku. Jeśli pożyczkodawca musiał odpisać saldo, które pozostało niezapłacone, przez kilka lat będziesz mieć niemiły dodatek na swoim koncie.

Kolejna kwota to kwota, którą jesteś winien w porównaniu z dostępną kwotą kredytu. Jeśli wykorzystujesz 90 procent dostępnego kredytu, na przykład zaszkodzi to twojemu wynikowi kredytowemu bardziej niż wtedy, gdy wykorzystujesz tylko 30 procent dostępnego kredytu. Jeśli rozważasz zamknięcie karty kredytowej, powinieneś poczekać, aż dostaniesz pożyczkę na auto. Zamykanie kart zmniejsza dostępność kredytu i zwiększa procent kredytu, który wykorzystujesz.

Mniej krytyczne, ale nadal znaczące, to ważność otwartych kont i czas ostatniego działania na koncie. Pożyczkodawcy chcą stabilności, a jeśli pojawi się wiele ostatnich otwartych kont, Twoja ocena kredytowa znacznie się obniży. Raporty odzwierciedlają również kombinację typów kredytów, z obrotowymi kontami, takimi jak karty kredytowe o różnym wyniku punktowym niż rachunki ratalne, takie jak płatności samochodowe.

Ostatecznie wynik będzie odzwierciedlał ostatnie próby zabezpieczenia kredytu. Za każdym razem, gdy potencjalny pożyczkodawca prosi o raport kredytowy na twoją prośbę, odrobinę obniża twój wynik. Jednak wszystkie zapytania w krótkim okresie dla tego samego rodzaju działalności, takie jak nowa pożyczka auto, są traktowane jako jedna prośba i nie będą miały znacznego wpływu na Twój wynik.