« Kredyt samochodowy a … | Strona domowa | Twój wynik kredytowy … »

Kredyty coraz dostępniejsze

środa, 17 kwiecień 2019 at 11:02 am. Użyte znaczniki: , , ,

W obecnych czasach uzyskanie kredytu jest nie tylko szybsze, ale także o wiele łatwiejsze niż kilkanaście lat temu. To powoduje, że po taki sposób finansowania sięga coraz więcej osób. Banki zaś z powodu rosnącej konkurencji starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, dopasowując propozycje do ich wymagań.

Obecnie kredyty w kwotach do kilkunastu tysięcy złotych można uzyskać praktycznie podczas jednej wizyty w banku lub nawet bez potrzeby zaglądania do oddziału. Powodem tego jest coraz prężniejszy rozwój usług bankowych świadczonych za pośrednictwem Internetu. W walce o klienta banki muszą pamiętać o uch wymaganiach, a większość osób wskazuje przede wszystkim na wygodę jaka daje możliwość składania wniosku o kredyt online. Procedury związane z przyznaniem kredytu zostały zminimalizowane, bardzo często, zwłaszcza przy mniejszych kwotach można go uzyskać posiadając jedynie dowód osobisty.

Nieco bardziej ułatwione zadanie mają ci, którzy zdecydowali się skorzystać z bankowości elektronicznej. Obecnie niemal wszyscy posiadacze kont bankowych, bez względu na wiek decydują się korzystać z takiej właśnie możliwości obsługi własnego konta. Wśród młodych osób odsetek korzystających wynosi praktycznie sto procent. Zalogowanie się do swojego konta za pośrednictwem Internetu daje możliwość złożenia wniosku o kredyt bez jakichkolwiek dokumentów. Wystarczy wypełnić prosty wniosek, aby po krótkim czasie uzyskać odpowiedź i zazwyczaj pieniądze na koncie przy pozytywnej decyzji. To nie jedyna korzyść, jaką otrzymują klienci korzystający z tej formy bankowości. Złożenie wniosku o kredyt przez telefon czy za pomocą wiadomości SMS również staje się dzisiaj swoistą normą, z której korzysta coraz więcej osób. Niezwykle krótkie, często sięgające jedynie kilkunastu minut okresy oczekiwania na rozpatrzenie wniosku powodują, iż coraz częściej klienci decydują się złożyć wniosek w czasie trwania zakupów. Czasem pieniądze są szybciej niż zainteresowana osoba zdąży wypić kawę.

Ponadto banki coraz łagodniej podchodzą do ewentualnych, niewielkich opóźnień w spłatach innych zobowiązań. Nie jest także problemem uzyskać kolejny kredyt posiadając już inne zobowiązania, nawet jeśli jest ich kilka. Oczywiście banki patrzą na wysokość przyznanych zobowiązań jak również wysokość rat, jakie klient z tego tytułu musi płacić co miesiąc, jednakże posiadanie jednego czy dwóch kredytów nie zamyka drogi do uzyskania kolejnych. Każdy bank doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż konkurencja rośnie tak samo jak wymagania klientów. Dzisiaj wiele osób zmienia konta bankowe niezwykle szybko, więc warunkiem tego, że klient pozostanie w danym banku na pewno jest zapewnienie mu jak najlepszej oferty.

Klienci zanim podejmą decyzję o tym, czy zdecydować się na ofertę konkretnego banku niezwykle często dokonują starannego porównania wielu ofert aby wybrać najkorzystniejszą. Dostępne w Internecie narzędzia takie jak porównywarki kredytów czy też kalkulatory kredytowe ułatwiają wykonanie tego w ciągu kilku chwil. Każdy może wybrać własne kryteria, które będą stanowiły podstawę porównania. Większość osób decyduje się jednak na to, aby wskazać kwotę kredytu jak również czas jego spłaty. Ponieważ obecnie w Internecie dostępne są praktycznie wszystkie oferty kredytowe banków, porównanie przy pomocy tego typu narzędzie jest wiarygodne i obejmuje wiele propozycji. Coraz więcej osób także określając kryteria wyboru kredytu zaznacza opcje kredytu dostępnego online, jeżeli porównywarka taką posiada.