« Szanse i zagrożenia d… | Strona domowa | Lokata bankowa, czy j… »

Kto sprzedaje kredyt gotówkowy ?

środa, 11 październik 2017 at 11:18 am. Użyte znaczniki: , , , ,

Odpowiedzialność za udzielanie pożyczek jest osoba która pracuje w danym banku jest tak jakby przedstawicielem do spraw udzielania pożyczek, taka osoba jest obarczona dużą odpowiedzialnością która wynika z wykonywaniem tej że pracy. Osoba pracująca w banku powinna być nie karana czyli być czysta pod względem prawnym, ale także powinna mieć nie naganą opinię u innych osób. Taka osoba powinna być uczciwa, punktualna, oddana w tym co będzie robić bo będzie pracować z ludźmi czyli powinna być komunikatywna , powinna posiadać zdolność do łatwości nawiązywanie kontaktów to w tej pracy jest bardzo potrzebne. Taka praca wiąże się z transakcjami o podwyższonym ryzyku,ponieważ taka osoba obraca dużymi kwotami pieniędzy. Tak naprawdę osoba musi być odporna na stres, na trudne zadania itp. Nawet osoby pracujące w bankach muszą być tak jakby przeszklone na wypadek napadu a takie też się zdarzają w dzisiejszych czasach. Po takich sytuacja zdarza się iż osoba nie wytrzymuje i odchodzi.

Osoby pracujące w bankach mają swoje techniki sprzedażowe tak zwanych pożyczek dla klientów różnego rodzaju. Każda z tych technik jest inna np. rozmowy telefoniczne z klientem ale to się odbywa już po pierwszej wizycie po kredyt, ponieważ przy zwieraniu takiej umowy dochodzi do udzielenia danych osobowych klienta a dochodzi do tego także numeru telefonu więc osoba pracująca może go wykorzystać do nakłaniania na dodatkowy kredyt itp. Osoba udzielająca kredyty powinna także na pierwszej wizycie w banku przeprowadzić wywiad z klientem a każdy wywiad jest różny, ponieważ dla banku każdy klient jest indywidualny obsługiwany przy pełnym komforcie dla klienta gdyż taka jest praca w banku klient musi być obsłużony wyjątkowo i w szczególny sposób tak aby wyszedł z banku zadowolony i mógł polecić innym.

Osoba sprzedająca pożyczki jest ustosunkowana od sprzedaży takich pożyczek, ponieważ jej wynagrodzenie jest uwzględnione od liczby sprzedanych kredytów. Bank udziela dla najlepszych pracowników premię, wypoczynek itp. Bank jako instytucja jest instrumentem dla wszelkiego rodzaju konsumentów fizycznych jak i osób prawnych sprzedaje swoje usługi czyli kredyty tak aby miała płynność finansową dla swoich pracowników a w szczególności dla klientów. Banki mają bardzo duży wpływ na rozwój gospodarki państwa, ponieważ udzielając dużej ilości pożyczek ludzie są skłoni ją wydawać na zaspokajanie swoich potrzeb.