« Lokata bankowa i pods… | Strona domowa | Czy kredyt i pożyczka… »

Fundusz inwestycyjny oraz lokata bankowa. O jakich różnicach warto powiedzieć?

środa, 29 marzec 2017 at 09:35 am. Użyte znaczniki: , , , ,

Co należy powiedzieć o funduszach inwestycyjnych oraz lokatach bankowych? Z pewnością aktualnie mogą to być najbardziej popularne formy oszczędzania w Polsce. Różnica między nimi jest dość spora. Warto przeczytać o tym jaka inwestycja może przynieść większy zysk.

W Polsce na pewno nieustannie najpopularniejsza forma jaka służy pomnażaniu pieniędzy to oczywiście lokata bankowa. Chociaż i tak warto powiedzieć o tym, że ciekawe rozwiązanie może dotyczyć oczywiście funduszów inwestycyjnych. Właśnie to rozwiązanie może przynosić dość sporą dawkę zysku. Osoby mogą mieć dylemat na temat tego jakie produkt będzie bardziej odpowiedni. Jeśli chodzi o fundusz inwestycyjny to on w odniesieniu do lokaty nie ma żadnej konieczności zdefiniowania terminu inwestycji. Zdeponowane środki uda się w niemalże każdej chwili wybrać, a zysk wypracowany zostanie zachowany. Kolejna korzyść jaką można przypisać do funduszu inwestycyjnego to oczywiście większy zarobek w odniesieniu do tradycyjnej lokaty. Chociaż fundusz nie będzie gwarantować pewności zysku, podmiot może wszystko stracić. Jeśli chodzi o lokaty bankowe to tak naprawdę zysk może być zdecydowanie niższy, ale pewny. Następny czynnik o jakim warto powiedzieć dotyczy przede wszystkim sposób oszczędzania. W tej kwestii chodzi oczywiście o wartość depozytu. Jeśli chodzi o fundusz inwestycyjny to jednostka nie ma szans na kapitalizację odsetek. Powiększenie depozytu może następować przez lokaty bankowe, które mogą występować wraz z kapitalizacją dzienną lub miesięczną. Gwarancja jaka może tutaj następować dotyczy pewnego powiększania kapitału.

Klient chcąc zwiększyć wartość z ulokowanych produktów w funduszach inwestycyjnych może zaproponować również produkty złożone. Jeśli chodzi o sprzedaż wiązana to klient będzie mieć szansę na podział wpłaconych środków pomiędzy funduszem inwestycyjnych jaki może zagwarantować stały zysk. Obecnie, biorąc pod uwagę produkty strukturyzowane oferta jest dostępna w ING Banku Śląskim. Inne banku również mogą proponować tego typu rozwiązania. W podsumowaniu należy powiedzieć o tym, że klienci mający nadwyżki finansowe cenią sobie pewny zysk. Korzystny produkt będzie dotyczyć oczywiście lokaty bankowej. Jeśli klient nie jest w stanie w całkowity sposób zamrozić kwoty winien się zdecydować na jakąś inną opcje. W tym przypadku o wiele lepiej pomyśleć o funduszu inwestycyjnym. W ostatecznej decyzji warto również powiedzieć o ofercie produktów jaki dotyczy tych strukturyzowanych.