Fundusz inwestycyjny oraz lokata bankowa. O jakich różnicach warto powiedzieć?

29 marzec 2017 | | Domyślne
 

Co należy powiedzieć o funduszach inwestycyjnych oraz lokatach bankowych? Z pewnością aktualnie mogą to być najbardziej popularne formy oszczędzania w Polsce. Różnica między nimi jest dość spora. Warto przeczytać o tym jaka inwestycja może przynieść większy zysk.

 

Lokata bankowa i podstawowe informacje.

27 luty 2017 | | Domyślne
 

Z pewnością każdy wpłacając pieniądze na depozyt bankowy i nie decydując się na zerwanie produktu przed terminem ma gwarancję tego iż uda się odpowiednio zarobić.

Dla kogo lokata bankowa to świetna oferta? Z pewnością to rozwiązanie może zainteresować wszystkie osoby, które nie będą oczekiwać zbyt dużych zysków przy jednoczesnym powierzeniu do banku kwoty na jeden rok, dwa bądź trzy. Właśnie po tym czasie będą oczekiwać tego iż otrzyma się wypracowane odsetki. Taka gwarancja bezpieczeństwa nie może zostać zapewniona oczywiście przez inną inwestycje.

 

Co warto wiedzieć o lokacie walutowej?

30 styczeń 2017 | | Domyślne
 

Z pewnością waluta lokata to tak naprawdę taki sam depozyt bankowy jak złotowa lokat. W tym przypadku warto powiedzieć o tym, że tak właściwie środki można gromadzić na walutach obcych w przypadku walut t. j euro, franki bądź dolary. Jeśli chodzi o umowę to w niej można znaleźć ściśle zdefiniowaną definicję, która może oznajmiać warunki (pomiędzy klientem, a bankiem) prowadzenia usługi. Do nich będzie na pewno należeć czas jej trwania, kwota minimalna mogąca stanowić rodzaj waluty wraz z zyskiem klienta oszacowanego w oprocentowaniu wkładu.