Kredyty gotówkowe- przykłady różnych banków.

27 sierpień 2018 | | Domyślne
 

Bank PKO BP i jego kredyt gotówkowy.

Zacznijmy od przykładu. Pożyczając w Banku PKO BP kwotę 97 700 złotych na okres 60 miesięcy będzie nas on kosztował 38 145 złotych. Kredyt jeżeli będzie spłacany w ratach malejących pierwsza z nich będzie równa 2 690 złotych, zaś ostatnia 1 838 złotych. Raty będą malały o 14 złotych na miesiąc. W Banku PKO BP możemy pożyczyć od 1 000 złotych do maksymalnie 120 000 złotych. Okres kredytowania wynosi tutaj od 36 do 96 miesięcy. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć decydując się na kredyt gotówkowy w tym banku jest równe od 9 do 10% w skali roku. Tytułem prowizji za udzielenie nam zobowiązania zapłacimy od 10% do 25% od pożyczonej kwoty. Opłata przygotowawcza w tym banku nie jest naliczana, a co do dodatkowych produktów, najczęściej bank wymaga wkupienia ubezpieczenia na życie. Klienci biorący kredyt gotówkowy w tym banku mogą liczyć na zupełnie darmowy rachunek do spłaty kredytu, brak prowizji za wcześniejszą spłatę zobowiązania i możliwość zmiany harmonogramu spłat za jedyne 50 złotych. Prolongata kredytu to koszt 3%, ale nie mniej niż sto złotych. Za każdorazowy monit od banku zapłacimy 15 złotych. Najważniejszym dokumentem jaki trzeba przedstawić w banku, aby otrzymać kredyt gotówkowy jest zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Wymagana jest również zgoda współmałżonka. Bez niej bank nie przyzna nam kredytu gotówkowego. Z jednej strony dobrze, że współmałżonek wie o zaciąganym kredycie, w końcu w razie nie spłacania i on będzie musiał go spłacać.

 

Kredyt gotówkowy Bank Zachodni WBK.

25 czerwiec 2018 | | Domyślne
 

Patrząc na internetowe rankingi najlepszych kredytów gotówkowych w czerwcu 2018 roku, na miejscu siódmym znalazła się oferta kredytu gotówkowego przygotowanego przez Bank Zachodni WBK. Sprawdźmy warunki kredytowania z Bankiem Zachodnim WBK dla konkretnego przykładu. Wyobraźmy sobie, że chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy na kwotę 10 000 złotych. Planujemy mały remont mieszkania i właśnie taka kwota jest nam potrzebna. Chcemy, aby raty nie były bardzo wysokie i tym samym nasze zobowiązanie chcemy rozłożyć na 48 miesięcznych rat, które będą równe. Co zaoferuje nam bank? Sprawdźmy. Zacznijmy od wysokości oprocentowania, które będzie tutaj równe 7,99% w skali roku. Jak wiadomo, jednym z zarobków banku oprócz odsetek jest prowizja jaką naliczają sobie banki za udzielenie zobowiązania. Tutaj prowizja ma wysokość 9,99% pożyczonej kwoty. Całkowity koszt kredytu to nic innego jak wysokość wskaźnika RRSO. Tutaj Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania jest równa 13,85%. Raty miesięczne jakie przyjdzie nam wpłacać do banku będą po 268,47 złotych. Kwota łączna jaką oddamy na koniec do banku wyniesie 12 887 złotych, co daje nam koszt kredytu w wysokości 2 887 złotych. Kwota maksymalna jaką można pożyczyć w ramach tej oferty wynosi 150 tysięcy złotych z maksymalnym okresem kredytowania równym 120 miesięcy.

 

Zalety kredytów konsolidacyjnych

05 kwiecień 2018 | | Domyślne
 

Restrukturyzacja zadłużenia w gospodarstwach domowych przyjmuje bardzo różne formy. Kredyt konsolidacyjny to podstawowe narzędzie optymalizacji budżetu domowego. W artykule podyskutujemy o najważniejszych zaletach kredytów konsolidacyjnych. Dzięki temu ocenisz, czy konsolidacja sprawdzi się faktycznie w twoim przypadku.