Wspólne życie - czyli wydatki i kredyty

09 styczeń 2020 | | Domyślne
 

Jak to w życiu bywa dwoje młodych ludzi, którzy znali się już od bardzo dawna stwierdzili, że już tak długo znają się ze sobą, że pora zacząć myśleć poważniej o swoim związku, więc zapragnęli, że wspólnie zaczną swoje życie od bycia parą. W ten sposób młoda Ala i trochę starszy Tomek doszli do wniosku, że skoro już są ze sobą to dlaczego by nie pójść dalej i wziąć ze sobą ślub. Tak poważna decyzja musiała nieść ze sobą pewne konsekwencje związane z tym, że ślub to jednak poważna decyzja życiowa, dlatego trzeba w tym wypadku wziąć sprawy w swoje ręce i tym samym zacząć szykować się na tak ważną uroczystość. Poza tym uroczystości związane z tym sakramentem to zawsze bardzo dużo zachodu związanego z przygotowaniami, ale też nowe możliwości, które stwarza dla obojga młodych osób tego typu sytuacja. Po ślubie oboje mogą starać się o różne kredyty, dofinansowania, które dużo łatwiej dostać jeśli para jest małżeństwem. Wówczas zdolność kredytowa jest też inna, a także pewność, że dojdzie do szybszej spłaty takiego zobowiązania.

 

Zdolność kredytowa przy kredycie hipotecznym

29 październik 2019 | | Domyślne
 

Wiele osób pragnie ubiegać się o kredyt hipoteczny. Jest on w dzisiejszych czasach dosyć popularnym rozwiązaniem w takich przypadkach jak chociażby chęć nabycia nieruchomości. Należy mieć świadomość tego, co ma wpływ na decyzję banku o zaakceptowaniu lub odrzuceniu wniosku o takie źródło finansowania. Jedną z istotnych tutaj kwestii jest z pewnością nasza zdolność kredytowa, która służy bankowi do oceny naszej wiarygodności, sytuacji finansowej oraz prawdopodobieństwa terminowego regulowania przez nas należności, dzięki portalowi kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info wybierzesz najlepszy kredyt gotówkowy, który w przyszłości spowoduje, że będziesz miał dobrą historię zaciągając hipotekę.

 

Czym lokata różni się od konta oszczędnościowego?

07 sierpień 2019 | | Domyślne
 

Posiadając choć niewielką sumę pieniędzy możemy rozpocząć swą przygodę z oszczędzaniem i lokowaniem pieniędzy w banku. Staniemy wówczas przed wyborem: lokata bankowa czy konto oszczędnościowe? Jak się jednak okazuje trudno jest jednoznacznie zdecydować które rozwiązanie będzie dla nas lepsze korzystniejsze i bardziej opłacalne. A wszystko z uwagi na to, że każdy z nas może mieć inną sytuację, inne potrzeby oraz inne oczekiwania. Dobrze jest wcześniej porównać lokaty z kontem oszczędnościowym, a już samodzielnie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie co będzie dla nas lepszym rozwiązaniem.

Lokata to nic innego jak tylko umowa zawierana na określony czas. Wówczas z góry już wiemy jaka będzie wysokość odsetek. Stałe oprocentowanie to duża zaleta z uwagi na to, że bank nie będzie mógł zaskoczyć nas zmianą warunków w czasie trwania umowy na określony okres.